Logo Škoda News

Webový magazín okřídleného šípu

Car of the Year 2016: anketě britského magazínu What Car dominovala Škoda

, Neděle, 17. Leden 2016 v 4:24

Skoda Superb Combi Estate Car of the year 2016 What Car

Britský What Car po roce opět sestavit žebříček nejlepších aut na trhu, a pokud jde o mladoboleslavskou značku, její vozy dopadly skvěle.

What Car sestavuje svou anketu „Auto roku“ téměř čtyři dekády, přesněji od roku 1978, přičemž auta posuzuje celkově podle šestnácti kritérií na testovacím polygonu i veřejných silnicích. Nezanedbatelnou váhu na celkovém výsledku má kromě jiného také cena či další předpokládané náklady spojené s vlastnictvím tohoto automobilu.

Po loňském absolutním vítězství Fabie může být Škoda spokojená také letos. Z devatenácti kategorií získala mladoboleslavská automobilka tři vítězství. Opět zabodovala Fabia a vavříny společně se skvělým hodnocením si odnášení rovněž modely Octavia a Superb.

Malé vozy – Škoda Fabia 1.2 TSI (90 koní)

Třetí generace Škody Fabia je loňský vítěz v anketě Auto roku 2015 magazínu What Car bez rozdílu třídy a letos opět obsadila první místo ve svém segmentu malých aut navzdory spoustě silných nových konkurentů. Podle Britů je Fabia dobře postavená, promyšlená a prostorná. „Je také levná na provoz, snadno sveze čtyři dospělé cestující a navíc má velký zavazadlový prostor. Síla Fabie je zkrátka v nabízeném prostoru a praktičnosti,“ tvrdí tamní redaktoři. „Možná to není nejlépe ovladatelný vůz ve své třídě, ale pořád je extrémně dobrá. Ve srovnání s konkurencí má mnohem méně chyb.“ Její úspěch by podle What Car neměl být brán jako samozřejmost také proto, že překonala dřívější vítěze Ford Fiesta a VW Polo.

Rodinné vozy – Škoda Octavia 1.2 TSI (110 koní)

What Car píše, že nejlepší auta v této třídě zajišťují potřeby většiny rodin, Octavia však v tomto směru vyniká. „Je výjimečná svým vnitřním prostorem a zahrnuje zavazadelník dostatečně velký, aby se vyrovnal s potřebami většiny lidí. Octavia však zaujme také tím, že se dobře řídí, je pohodlná a zároveň nabízí nejnovější bezpečnostní technologie,“ dodávají zástupci magazínu a připomínají jeho malý, ale dostatečně výkonný motor. „Octavia se snadno řídí ve městě, zatímco přesné řízení a vyrovnaná ovladatelnost vás odměňuje na okreskách. Na dálnicích boduje dobře tvarovanými sedadly a vynikající pozicí za volantem, který neunavuje ani na dlouhých cestách. Dvanáctistovka je kultivovaná s dostatkem síly ve středních otáčkách a jezdí přitom jen za 6,4 litru na 100 kilometrů.“

Kombíky – Škoda Superb Combi 2.0 TDI (150 koní)

Prioritou magazínu What Car při posuzování kombíků byla logicky praktičnost a jak jeho lidé tvrdí, je prostě nemožné hledat něco nad rámec prostoru nabízeného Superbem Combi. To však není celý příběh. Škoda podle autorů ankety není pouze obrovskou krabicí na kolech, ale dostala bezvadně zpracovanou kabinu se spoustou šikovných a účelných řešení usnadňujících život, i když majitel nevyužije velký zavazadelník na maximum. Pro kabinu platí to samé. „Škoda Superb Combi má jeden z největších interiérů vůbec a bez větších obtíží v pohodlí odveze pětici pasažérů i na dlouhých cestách, a pokud jde o jejich kufry, nemusí žádný z nich cestovat na lehko.“ Dvoulitrový diesel o výkonu 150 koní je pro What Car favoritem, díky spoustě točivého momentu v nízkých otáčkách a nízkými emisemi.

zdroj: What Car

Skoda Superb CombiSkoda OctaviaSkoda Fabia


Váš názor