Logo Škoda News

Webový magazín okřídleného šípu

Škoda Fabia Combi ScoutLine (2016) se ve světové premiéře představí nejspíše už v Ženevě

, Středa, 13. Leden 2016 v 23:00

Skoda Fabia Scoutline 2016 uvodne foto

Příznivci Škody aktuálně žijí zbrusu novým SUV Kodiaq, v automobilce se však finišuje s přípravou výroby dalšího modelu – Fabie Combi Scoutline.

V českých médiích je momentální mladoboleslavskou jedničkou – také trochu našim přičiněním – chystaný sedmisedadlový crossover Kodiaq, jehož ilustraci jsme připravili na základně přímého kontaktu s testovacím prototypem, Škoda se však momentálně připravuje také na jinou světovou výstavní premiéru.

Počátkem loňského října automobilka vypustila krátkou tiskovou zprávu o tom, že má v plánu počátkem roku 2016 rozšířit nabídku modelové řady Fabia o verzi Combi ScoutLine. A protože zjišťujeme, že spousta lidí kolem nás na tento vůz zapomněla, případně oficiální tiskovou zprávu nezachytila, stojí za to si jej připomenout už s ohledem na blížící se představení.

Škoda přesné místo ani čas odhalení novinky nespecifikovala, předpokládáme ale, že by další „skaut“ mohl být prezentován na blížícím se březnovém ženevském autosalonu a záhy (v ČR možná i v menším předstihu) také v prodeji.

Podobně jako v případě Rapidu Spaceback ScoutLine, ani Fabia nemůže s ohledem na svou konstrukci nabídnout verzi s pohonem všech kol, takže se nejedná o plnohodnotný „zcrossoverovaný“ model po vzoru Octavie Scout 4×4, ale pouze o výbavovou „skautskou linii“.

Ve srovnání se standardním kombíkem bude Fabia Combi ScoutLine rozpoznatelná díky černým plastovým lemům blatníků, nelakovanými prahovými nástavci a v provozu ji od zbytku kombíku odlišíte též pomocí krytů zpětných zrcátek zčásti lakovaných stříbrnou reflexní barvou. Stejný odstín designéři použili ve spodní části obou nárazníků, kde imituje ochranné panely a na střešní podélné ližiny.

ScoutLine bude možné mít v kombinaci se standardními šestnáctipalcovými koly Rock anebo příplatkovými sedmnáctkami Clubber, a pokud nám je známo, zákazník bude mít možnost vybrat si kterýkoli barevný odstín dostupný pro standardní Fabii.

Pod kapotou bude možné mít jednu z šesti dostupných pohonných jednotek. Z nich jsou tři benzínové o výkonu 75, 90 a 110 koňských sil a tři naftové s maximálním výkonem 75, 90 a 105 koní. Cena je prozatím neznámá, předpokládáme ale, že by mohla být nepatrně nižší než u Fabie Combi Monte Carlo startující na částce 340 tisíc.

 

Skoda Fabia Scoutline 2016 04Skoda Fabia Scoutline 2016 03Skoda Fabia Scoutline 2016 02Skoda Fabia Scoutline 2016 01Skoda Fabia Scoutline 2016 00Skoda Fabia Scoutline 2016 000


Váš názor