Logo Škoda News

Webový magazín okřídleného šípu

Škoda Fabia III Monte Carlo (2015): takto by mohla vypadat nejsportovnější verze

, Pondělí, 1. Prosinec 2014 v 1:48

Skoda Fabia III Monte Carlo 2015 render

Přepracovaný design chystaného modelu Fabia Monte Carlo oficiálně zatím neznáme, máme ale za to, že by jej mohla naznačovat tato skica pocházející přímo od Škody.

Mladoboleslavská automobilka se před pár dny pochlubila v německém Essenu novým konceptem závodního speciálu postaveného podle specifikace třídy R5, jak již ale spolehlivě nějakou dobu víme, svůj civilní „ekvivalent“ v podobě Fabie RS třetí generace tento vůz mít nebude.

Zatímco model chystaný pro rallye bude poháněný přeplňovanou šestnáctistovkou s výkonem do 300 koní, sériové auto si musí vystačit se čtyřválcem 1.2 TSI disponujícím 110 koňskými silami, přestože v rámci koncernu VW existují stroje postavené na stejné platformě s dvoulitrem a výkonem vyšším, než má Octavia RS.

Jako jistou formu náplasti pro zákazníky Škoda pracuje na verzi Monte Carlo, která podle předběžných zákulisních informací silnější motor asi nedostane, měla by však „vypadat poněkud sportovněji“. Co to přesně znamená, prozatím ještě netušíme, její vnější design však dost možná naznačuje náš úvodní obrázek.

Tato skica pochází přímo ze stylistického studia Škody, a přestože nemůžeme s jistotou tvrdit, že jde skutečně o Fabii Monte Carlo, přidané „lízátko“ pod předním nárazníkem, prahové nástavce, velká kola či černý vnitřek hlavních světel jsou společně náznakem, že by se opravdu mohlo jednat o nákres tohoto provedení.

Pochopitelně nemůžeme vyloučit ani to, že auto pouze ukazuje další prvky exteriérové příplatkové výbavy, něco nám ale říká, že od skutečné Škody Fabia Monte Carlo nebude mít tento snímek moc daleko.Váš názor