Logo Škoda News

Webový magazín okřídleného šípu

Škoda Fabia Monte Carlo (2015) má sportovní podvozek a sedadla, vyšší výkony nečekejte

, Pátek, 20. Únor 2015 v 15:41

SKODA Fabia Monte Carlo 2015 uvodni

Výkonnější motory byste pod kapotou nové Fabie Monte Carlo očekávali marně, je to zkrátka sada optických doplňků na karoserii i v interiéru.

Za hlavní hvězdu mladoboleslavské značky bude na blížícím se ženevském autosalonu nepochybně čerstvě odhalený Superb třetí generace, Škoda však má v rukávu připravených několik dalších trumfů, kterými chce přilákat návštěvníky na svůj výstavní stánek. Jedním z nich bude zcela jistě dosud nevýkonnější Octavia RS 230 s výkonem 230 koní a samosvorným diferenciálem, na své si však přijdou také příznivci nové Fabie.

Vzpomene si ještě na ilustraci, kterou jsme vypustili počátkem prosince loňského roku? Zdá se, že náš odhad, že by právě takto mohla vypadat nová verze Monte Carlo, byla poměrně přesná. Jediný podstatný rozdíl mezi tehdejším obrázkem a dnešní realitou je ten, že plastové prahové nástavce a „lízátko“ prodlužující přední nárazník jsou ve skutečnosti černé a nikoli lakované barvou karoserie a lem mřížky chladiče není chromovaný, ale rovněž tmavý.

Pokud vás zajímá, co dalšího Škoda do (podotýkáme, že hlavně optického) balíčku s názvem Monte Carlo připravila, vězte, že kromě uvedených spoilerů jsou to především nová kola z lehkých slitin o průměru šestnáct anebo sedmnáct palců, příplatkový sportovní podvozek a pak spoustu další černých detailů – podívejte se na kryty vnějších zpětných zrcátek, masku chladiče, vnitřní strukturu předních světel, pod zadní nárazník či na střechu doplněnou panoramatickým oknem.

V interiéru se kromě jiného objevil tříramenný volant čalouněný perforovanou kůží a doplněný kontrastním červeným prošíváním, podobně barevně zpracované koberečky i manžeta řadicí páky, rudý plast v přední části středového tunelu a analogicky upravená přední sedadla s lepším bočním vedením a hlavovými opěrkami integrovanými do opěradel, ačkoli ta z prvního dostupného obrázku nejsou moc vidět.

Proč tohle všechno? Škoda ve své oficiální tiskové zprávě tvrdí, že „nový model vychází vstříc stále častějšímu volání zákazníků po individuálně upravených automobilech s něčím navíc“. Což v tomto případě rozporovat nelze, takže pouze dodáváme, že Fabia Monte Carlo se představí v Ženevě již 3. března a rovnou v obou karosářských verzích – tedy jako pětidveřový hatchback i praktičtější kombi.

 

SKODA Fabia Monte Carlo 2015 15SKODA Fabia Monte Carlo 2015 14SKODA Fabia Monte Carlo 2015 13SKODA Fabia Monte Carlo 2015 12SKODA Fabia Monte Carlo 2015 11SKODA Fabia Monte Carlo 2015 10SKODA Fabia Monte Carlo 2015 09SKODA Fabia Monte Carlo 2015 08SKODA Fabia Monte Carlo 2015 07SKODA Fabia Monte Carlo 2015 06SKODA Fabia Monte Carlo 2015 05SKODA Fabia Monte Carlo 2015 04SKODA Fabia Monte Carlo 2015 03SKODA Fabia Monte Carlo 2015 02SKODA Fabia Monte Carlo 2015 01


Váš názor