Logo Škoda News

Webový magazín okřídleného šípu

Škoda Fabia R5 (2015): nové turbo poprvé natočeno v akci při testování v ČR

, Pondělí, 13. Říjen 2014 v 21:56

Skoda Fabia III R5 2015 testy v CR uvodni

(+ video) Atmosférický dvoulitr pod kapotou rallyového speciálu Fabia je minulostí, místo něj se mezi přední kola mladoboleslavského stroje nastěhovala přeplňovaná šestnáctistovka. Poslechněte si ji.

Zatímco se první fotografie maskované nové závodní Fabie podařilo pořídit kolegům v Řecku, nejnovější „pohyblivé obrázky“ z testování modelu R5 pochází z domácího hřiště. Oddělení Škoda Motorsport vytáhlo svou připravovanou chloubu na rychlostní zkoušku Barumky známé jako Troják a sbíralo tam data s vydatnou pomocí známého belgického závodníka Freddyho Loixa, který patří společně s Janem Kopeckým k oficiálním továrním pilotům.

Ani tentokrát nemáme možnost podívat se na Fabii R5 bez kamuflážní zebří fólie, každopádně když už nic jiného, tak nám tohle video umožňuje zaposlouchat se do zvuku nového čtyřválcového motoru. Pokud to náhodou nevíte, podle pravidel jsou pro vozy skupiny R5 vyhrazené šestnáctistovky přeplňované turbodmychadlem, které nahrazují atmosférický dvoulitr třídy S2000.

zdroj: rsracing.rajce.idnes.cz

Skoda Fabia III R5 2015 testy v CR 4Skoda Fabia III R5 2015 testy v CR 3Skoda Fabia III R5 2015 testy v CR 2Skoda Fabia III R5 2015 testy v CR 1


Váš názor