Logo Škoda News

Webový magazín okřídleného šípu

Škoda Fabia R5 (2015): představena na Essen Motor Show zatím jako koncept

, Středa, 26. Listopad 2014 v 13:27

Skoda Fabia R 5 Concept Car Essen uvodni

Toto jsou první oficiální fotografie nové závodní Škody, která se v polovině příštího roku zapojí do šampionátu rallye v rámci třídy R5.

Nejdříve to byla testovací mula zabalená do zebří kamuflážní fólie, nyní se však z „nenápadného“ stroje vyklubala nová Fabia R5 v celé své kráse. Mladoboleslavská automobilka vybrala za místo světové premiéry mezinárodní tuningovou výstavu Essen Motor Show 2014.

Na rozdíl od minulého soutěžního náčiní S2000 nebude mezi předními koly nové Fabie pracovat atmosférický dvoulitr, ale nahrazuje jej zcela nová pohonná jednotka. Opět jde o čtyřválec, tentokrát ale s turbodmychadlem a o downsizingovém objemu 1,6 litru. Výkon oficiálně neznáme, odhadován je však na cirka 300 koní.

Na přeplňovaný agregát bude navazovat pětistupňová sekvenční převodovka přenášející násobenou sílu na všechna čtyři kola, a přestože přesnou dynamiku auta neznáme, jistý obrázek o rychlosti auta si lze udělat v kontextu s minimální hmotností, stanovené FIA na 1230 kilogramů.

Homologace novinky by měla podle tiskové zprávy mladoboleslavské značky proběhnout během příštího roku. Fabia R5 bude připravena k ostrému startu někdy během druhé poloviny sezóny, předpokládáme ale, že rok 2015 bude hlavně testovací a k plnému nasazení tovární techniky dojde až roku 2016.

Podle kolegů z iFasteru se můžeme už nyní těšit na to, že se Škoda Fabia R5 objeví také v českém mistrovství v rukou Honzy Kopeckého, tak ať to vyjde…

SKODA Fabia R 5 Concept Car Essen 003SKODA Fabia R 5 Concept Car Essen 002SKODA Fabia R 5 Concept Car Essen 001


Váš názor