Logo Škoda News

Webový magazín okřídleného šípu

Škoda Fabia R5 (2015): rallye speciál S2000 má nástupce

, Pondělí, 13. Říjen 2014 v 20:31

Skoda Fabia III R5 2015 uvodni

Sportovní oddělení mladoboleslavské automobilky finišuje s přípravami závodní varianty zbrusu nové Fabie. Model R5 se nechal vidět při testování v Řecku.

Sportovní verze RS se v případě třetí generace Škody Fabia podle oficiálního vyjádření automobilky nedočkáme, místo ní se budou muset zákazníci spokojit s lehce přibroušenou variantou nesoucí označení Monte Carlo. Výše uvedené nicméně neznamená, že by mladoboleslavská značka nepředstavila žádný pořádně ostrý hatchback postavený na základech Fabie.

Jak jste asi podle úvodního obrázku pochopili, pro běžné zákazníky však tato Fabia určena není. Jde o maskovaný závodní speciál kategorie R5, který v příštím roce nahradí dosud používaný typ S2000. Jen pro pořádek připomínáme, že hlavní rozdíl mezi výběhovým a připravovaným sportovním modelem spočívá v pohonné jednotce. Zatímco „dvoutisícovka“ spoléhala na atmosférický čtyřválec o objemu 2,0 litru, novinka dostala turbodmychadlem přeplňovanou šestnáctistovku.

Dalším z důležitých pravidel definujících novou Fabii R5 je její maximální cena. Nové předpisy říkají, že cenovka vozu této kategorie nesmí překročit hranici 180 tisíc eur, což v přepočtu dělá necelých pět milionů českých korun.

Termín prezentace Škody Fabia R5 automobilka zatím ještě neoznámila, kamuflovaný automobil připomínající svými nálepkami zebru se však nechal vidět při testování v Řecku, kde se jej podařilo i nafotit. Přestože mnoho obrázků k dispozici nemáme, i z těch dostupných je patrné, že auto dostalo výrazně rozšířené blatníky, k tomu napasovaný přední nárazník doplněný o pružný spoiler a na střeše nechybí kromě nasávání ani obligátní křídlo zvyšující přítlak zadní nápravy.

Podle kolegů z řecké stránky 4troxoi se zkoušek účastnil Jan Kopecký a nechyběl ani šéfinženýr Škody Aleš Rada.

zdroj: 4troxoi.gr

Skoda Fabia III R5 2015 5Skoda Fabia III R5 2015 4Skoda Fabia III R5 2015 3Skoda Fabia III R5 2015 2Skoda Fabia III R5 2015 1


Váš názor