Logo Škoda News

Webový magazín okřídleného šípu

Škoda Fabia R5 (2015) se představuje na nové sadě továrních fotek

, Čtvrtek, 16. Říjen 2014 v 22:05

Skoda Fabia R5 uvodni oficialni

(+ video) Kamuflážní fólii nová Fabia R5 prozatím neodhodila, Škoda však již s její existencí tajnosti nedělá a poprvé nám ji představuje v testovací podobě.

Až dosud jsme vám novou závodní Fabii R5 upravenou oddělením motorsportu ukazovali pouze na neoficiálních záběrech pořízených při testování v Řecku i nedaleko Zlína, Škoda však se svým sportovním speciálem připravovaným pro druhou poloviny sezóny 2015 již velké tajnosti nedělá. Venku je první sada továrních fotek i premiérové propagační video.

Doprovodní informace ke snímkům jsou prozatím velmi strohé a na stránkách Škoda Motorsport byste v tuto chvíli hledali nějaká konkrétní data marně, navíc nic konkrétního se nedovíte ani z popisků ke stejným fotografiím na facebookovém profilu sportovní divize. Pro auta kategorie R5 však platí jistá omezení, která nám pár technických detailů osvětlují.

Jde samozřejmě o čtyřválcový motor o objemu 1,6 litru s turbodmychadlem, maximální výkon do 300 koní a minimální povolená hmotnost 1230 kilogramů. Přidejte k tomu sekvenční převodovku, pohon všech kol, hydraulickou ruční brzdu a hrubý nástřel budoucí mladoboleslavské techniky je na světě.

Skoda Fabia R5 oficialni foto 08Skoda Fabia R5 oficialni foto 07Skoda Fabia R5 oficialni foto 06Skoda Fabia R5 oficialni foto 05Skoda Fabia R5 oficialni foto 04Skoda Fabia R5 oficialni foto 03Skoda Fabia R5 oficialni foto 02Skoda Fabia R5 oficialni foto 01


Váš názor