Logo Škoda News

Webový magazín okřídleného šípu

Škoda Fabia RS III: zatím jen jako ilustrace, výrobce však vyzvídá, jestli by o ni byl zájem

, Čtvrtek, 13. Listopad 2014 v 20:56

Skoda Fabia RS III render

Ačkoli vám nechceme dávat falešné naděje tvrzením, že nová Fabia RS III nakonec bude, pravdou je, že Škoda na facebooku skutečně vyzvídá, zdali ji má vyrábět.

Škoda již několikrát ústy svých vysoce postavených manažerů jasně potvrdila, že nejvýkonnější a nejrychlejší Fabia druhé generace nedostane nástupce. Důvodů bylo nepochybně více, ten hlavní byl ale poměrně prostý – model RS osazený přeplňovanou čtrnáctistovkou o výkonu 180 koní se neprodával tak dobře, jak automobilka a nepochybně i lidé z vedení koncernu doufali.

Jistý podíl na tomto neúspěchu měl nepochybně rovněž fakt, že byl vůz k mání pouze se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG, která je kupříkladu ve zbrusu nové Fabii za příplatek 36 tisíc a právě o tuto částku mohlo být výběhové „eReSo“ levnější. Mimochodem, Škoda jej nadále nabízí za 510 900 Kč.

Proč vlastně o sportovní variantě píšeme, když ji zvoní umíráček? Škoda na svém oficiálním, mezinárodním facebookovém profilu sdílela zajímavý počítačový render Fabie RS třetí generace, který nám dává příležitost trochu si zaspekulovat. Autorem snímku je rumunský grafik Alex Mariș a automobilka se svých příznivců narovinu ptá, jestli vůz mají začít vyrábět a odpovědi či případné připomínky téměř 765 tisíc fanoušků očekává v komentářích.

Tím samozřejmě netvrdíme, že auto skutečně vznikne, i pokud by byla poptávka byla enormní. Předpokládáme totiž, že tuto stránku nespravují přímo lidé provádějící pro Škodu průzkumy, každopádně dostatek pozitivních ohlasů by minimálně mohl mladoboleslavskou značku donutit k přemýšlení, jestli vyřazení modelu RS z nabídky nebylo unáhlené.

zdroj: Alex MarișVáš názor