Logo Škoda News

Webový magazín okřídleného šípu

Škoda Muzeum (2015): Neobyčejné příběhy

, Středa, 23. Září 2015 v 13:43

Neobycejne pribehy Skoda Muzeum prednasky 2015 podzim 05

Tovární muzeum mladoboleslavské automobilky pokračuje v přednáškovém cyklu nazvaném „Neobyčejné příběhy“. Podzimní část začíná už 29. září.

Letos v dubnu se v muzeu automobilky Škoda opět rozjela pozoruhodná série přednášek mapujících zajímavé historické milníky mladoboleslavské značky, osobnosti s ní (přímo či nepřímo) spojených a pochopitelně nechybělo ani poutavé vyprávění o známých či méně proslulých modelech.

Pokud vás z nějakého důvodu tento cyklus zaujal, máme pro vás pozitivní zprávy – „Neobyčejné příběhy“ pokračují podzimní sérií přednášek, které startují už příští úterý, konkrétně 29. září, opět na tom samém místě.

První přednáška bude věnována – pro někoho možná méně známému – špičkovému konstruktérovi Ing. Josefovi Zubatému, který sbíral své zkušenosti ve Francii a Spojených státech, aby se na počátku 30. let vrátil do Československa a stal se tvůrcem úspěšné Škody Popular v tehdejším ASAP. Tedy Akciové společnosti pro automobilový průmysl, což byl tou dobou název automobilky Škoda. Jeho příběh představí vynikající publicista Jan Králík.

Také další chystané přednášky, pořádané každé úterý od 17.30 v sále Škoda Muzeu na třídě Václava Klementa, slibují spoustu zajímavých historických faktů. Další přednášející se zaměří na legendární Škodu 130 RS, kombíky vyráběné na okraji čilské pouště, historii a vývoj pohonných jednotek či sanitky Škoda v podání dalšího významného publicisty Jana Tučka. Vstup pro veřejnost je opět zdarma.

29. září – Výjimečná osobnost ASAPu Ing. Josef Zubatý aneb tvůrce Popularu (Jan Králík)

6. října – Škoda 130 RS, sportovní legenda značky aneb 40 let od prvního startu (Michal Velebný)

13. října – 1970: Kombíky z Chile aneb montáž škodovek na okraji pouště (Bohuslav Čtvrtečka)

20. října – Historie vývoje a výroby motorů aneb co nás žene (Martin Hrdlička)

27. října – Sanitky Škoda z 30. – 70. let aneb od Superbu po Škodu 1203 (Jan Tuček)

 

Neobycejne pribehy Skoda Muzeum prednasky 2015 podzim 05Neobycejne pribehy Skoda Muzeum prednasky 2015 podzim 04Neobycejne pribehy Skoda Muzeum prednasky 2015 podzim 03Neobycejne pribehy Skoda Muzeum prednasky 2015 podzim 02Neobycejne pribehy Skoda Muzeum prednasky 2015 podzim 01


Váš názor