Logo Škoda News

Webový magazín okřídleného šípu

Škoda Muzeum představuje sérii přednášek „Neobyčejné příběhy“

, Pondělí, 27. Duben 2015 v 19:23

150402 plakát

Muzeum mladoboleslavské automobilky připravilo pětici přednášek na zajímavá historická témata týkající se značek Laurin & Klement a Škoda.

Série přednášek pořádaných v továrním muzeu začíná již tento týden, konkrétně ve středu 29. dubna pojednáním o nejluxusnější typové řadě Superb, kterou vám představí známý erudovaný žurnalista a autor spousty zajímavých knížek nejen o škodovkách Jan Tuček.

Jarní pásmo pěti přednášek ukončí 27. května další špičkový publicista a specialista na biografie lidí, jejichž osudy jsou spojeny s automobily, motocykly a technikou obecně – Jan Králík, který je kromě jiného autorem knih V soukolí okřídleného šípu, Jaroslav Juhan – život bez brzd, Pocta Popularu, 110 let motorů v Mladé Boleslavi, Utajené projekty Škoda – strhující příběh konstruktéra Oldřicha Meduny a spousty dalších.

Přednášky v sále Škoda Muzea na třídě Václava Klementa začínají v uvedených termínech vždy v 17.30, vstup je pro veřejnost zdarma.

29. dubna 2015

Superb – chlouby značky ŠKODA V roce 1934 byl do výrobního programu mladoboleslavské automobilky zařazen luxusní Superb typ 640, jehož jméno i po více než osmdesáti letech symbolizuje vrcholný model značky Škoda. O historii prestižních vozů Superb pohovoří publicista Jan Tuček.

 

6. května 2015

Po stopách Gordon-Bennettova poháru Motoristický publicista a aktivní motorkář Petr Hošťálek má v plánu vtáhnout posluchače do děje při vyprávění o své cestě, která vedla s motocyklem L&K po 110 letech po trase z Prahy do Vídně.

 

13. května 2015

Letec Metoděj Vlach Jeden ze zakladatelů mladoboleslavského Klubu přátel historického létání Vladimír Handlík odhalí dobrodružné počátky letectví na Mladoboleslavsku, na jejichž prahu stál Metoděj Vlach, motorář společnosti Laurin & Klement.

 

20. května 2015

Rallye psaná okřídleným šípem Celoživotní fanoušek automobilových soutěží, zejména Rallye Bohemia – Jaroslav Mansfeld -připomene řadu pozoruhodných okamžiků mladoboleslavského motorsportu.

 

27. května 2015

Voituretta nebyla první Až na samý počátek automobilové historie v Mladé Boleslavi vezme posluchače erudovaný znalec Jan Králík, který zmíní nejen první dvoustopé vozidlo značky Laurin & Klement.

 Váš názor