Logo Škoda News

Webový magazín okřídleného šípu

Škoda Rapid Spaceback ScoutLine (2015): do skautu se hlásí také Rapid, bez 4×4

, Čtvrtek, 9. Červenec 2015 v 0:43

SKODA Rapid Spaceback ScoutLine SkodaNews 2015 uvodni

Původně jsme očekávali představení Rapidu Spaceback Scout na ženevském autosalonu, nakonec je z něj Spaceback ScoutLine a ukáže se až ve Frankfurtu.

Když jsme letos v lednu prorokovali příchod nové verze Rapidu Spaceback s přídomkem Scout, už tehdy bylo zřejmé, že jsme k tomu věšteckou kouli nepotřebovali.

Přestože hatchback zařazený v modelovém portfoliu mladoboleslavské automobilky mezi Fabii a Octavii pohonem všech kol nedisponuje, absence 4×4 v třídě crossoverů není překážkou a Spaceback svou pětidveřovou karoserií k oplastování přímo vybízel.

Jak sami vidíte na úvodní fotografii, předem očekávané (a avizované našimi zdroji u výrobce) se nyní skutečně stalo realitou, Škoda opravdu nechala Rapid „zcrossoverizovat“, akorát nás poněkud zaskočilo, jak hodně se naše původní ilustrace shodují se skutečným autem.

Skoda Rapid Spaceback Scout 01 Skoda Rapid Spaceback Scout 02

Naši informátoři se o designu nezmiňovali, tak nějak jsme ale předpokládali, že se vzorem stane Octavia Scout. Použití černých plastových lemů blatníků či stejně zbarvených prahových nástavců bylo nasnadě, netušili jsme ale, že si stylistické oddělení trochu ulehčí práci a nárazníky většího modelu okopíruje téměř do puntíku, jak to naznačovali naše obrázky.

Co nakonec nesedí, je pouze jméno. Zřejmě i kvůli jednoduššímu pohonu se vůz nejmenuje Scout ale ScoutLine a podle tiskové zprávy Škody má zákazníky zaujmout „dobrodružně laděným vzhledem“. Jestli lze zrovna tohle říci o výbavovém paketu, který si na drsňáka pouze hraje, necháme na vašem zvážení, každopádně by vás mohlo zajímat, co dalšího je součástí standardu či za příplatek.

ScoutLine bude možné mít v libovolném odstínu karoserie dostupném pro výchozí Rapid Spaceback, přičemž zelená barva na fotografiích nese označení Pistachio. Součástí nového paketu jsou 16palcová hliníková kola Rock anebo sedmnáctky Camelot, ale také stříbřité kryty vnějších zpětných zrcátek. Co přizvednutý podvozek? Možná jej vůz dostane, první oficiální informace o úpravách tohoto typu mlčí.

Pokud jde o pohonné jednotky, ScoutLine bude (s výjimkou motorizace GreenLine) v nabídce se všemi agregáty nabízenými pro Spaceback. Jinak řečeno – pod přední kapotou můžete mít jeden ze tří zážehových motorů s výkonem 90, 110 anebo 125 koní, respektive jeden ze dvou dieselů s 90 případně 116 koňskými silami.

Rapid Spaceback ScoutLine bude podle Škody uveden na vybraných trzích ještě během letošního roku, což může být klidně za měsíc i na Vánoce, takže si na přesný termín prodeje budete muset ještě chvíli počkat. Pokud bychom si měli tipnout, máme za to, že se tak stane těsně po světové výstavní premiéře ve Frankfurtu.

 

Skoda Rapid Spaceback ScoutLine 2015 07Skoda Rapid Spaceback ScoutLine 2015 06Skoda Rapid Spaceback ScoutLine 2015 05Skoda Rapid Spaceback ScoutLine 2015 04Skoda Rapid Spaceback ScoutLine 2015 03Skoda Rapid Spaceback ScoutLine 2015 02Skoda Rapid Spaceback ScoutLine 2015 01


Váš názor