Logo Škoda News

Webový magazín okřídleného šípu

Škoda Snowman (2016): nové sedmisedadlové SUV by nemuselo vypadat jinak

, Neděle, 10. Květen 2015 v 10:48

Skoda-Snowman-SUV-render-uvodni

Crossovery a SUV všech velikostí a druhů táhnou, mladoboleslavská značka však prozatím může nabídnout pouze model Yeti. To se už brzy změní.

První hned z několika dalších vozů podobného typu bude velké sedmisedadlové SUV s nepotvrzeným interním označením „A Plus SUV“, které je v médiích prezentováno pod jménem Snowman. Co o něm víme? Neoficiálně jen velmi málo, neformálními kanály se však detailů dostalo mimo brány mladoboleslavské automobilky poměrně dost.

Předně víme, že automobil bude postaven na modulární platformě MQB společné nejen pro vozy Škoda Octavia, Audi A3 či Volkswagen Golf, ale najdete ji také pod karoserií nového Superbu. Délka přizvednuté novinky a mladšího sourozence řady Yeti by se měla pohybovat kolem 4,65 metru a s ohledem na velikost se dá odhadnout také použitá technika.

Jako samozřejmost bereme přeplňované dvoulitry a to jak v benzínovém TSI tak i naftovém provedení TDI s výkony do 280, respektive 240 koňských sil. Ze slabších pohonných jednotek přichází do úvahy také 1.8 TSI (180 k), nevylučujeme ani 1.6 TDI (120 k) a stejně tak ani nejslabší zážehový agregát 1.4 TSI se 150 koňmi, který si našel cestu i pod kapotu velkého Superbu.

Pokud jde o systém pohonu, základem mají být předokolky, výkonnější varianty pak dostanou 4×4 využívající spojku Haldex. Později (termín nicméně známý není) by měla na trh dorazit také vůbec první hybridní Škoda s dobíjením ze zásuvky, ani zde však podrobnosti neznáme.

Produkce nové Škody Snowman bude probíhat v továrně v Kvasinách, přičemž domácí linka by měla souběžně vyrábět rovněž španělské dvojče českého SUV, které se naposledy představilo v podobě koncepční studie 20V20.

Jak bude auto vypadat ve skutečnosti, můžeme momentálně pouze hádat, ačkoli spolehlivě víme, že finální designová podoba již musela být vedením odsouhlasena a v kruhu zasvěcených již byla také prezentována. Abyste si mohli alespoň částečně udělat obrázek, nabízíme vám hned několik ilustrací možné podoby, z nichž ta nejblíže realitě by mohla klidně pocházet od maďarského grafika s přezdívkou X Tomi.

zdroj: Remco Meulendijk – DesignRMTheophilus ChinX Tomiauto-moto.com

 

Skoda Snowman render 07Skoda Snowman render 06Skoda Snowman render 05Skoda Snowman render 04Skoda Snowman render 03Skoda Snowman render 02Skoda Snowman render 01


Váš názor