Logo Škoda News

Webový magazín okřídleného šípu

Škoda VisionS (2016): nový koncept je předobrazem SUV Kodiaq

, Pátek, 5. Únor 2016 v 3:45

Skoda VisionS 2016 concept uvodni

Domácí značka Škoda připravuje pro mezinárodní ženevský autosalon studii velkého crossoveru předznamenávajícího budoucí produkční model Kodiaq.

Až dosud jsme měli k dispozici identikit chystaného mladoboleslavského crossoveru pouze z náznaků těch, kteří jej už viděli a byli ochotni se podělit o své dojmy. Těmto spekulacím však nyní učinila přítrž samotná automobilka, když zveřejnila první tovární skici konceptu VisionS, který není ničím jiným než předzvěstí chystaného SUV.

Nová studie bude představena počátkem března na ženevském autosalonu a můžete vzít jed na to, že bude mít k produkčnímu vozu po stránce designu mimořádně blízko. Také samotná automobilka ve své tiskové zprávě říká, že „VisionS ukazuje směr, kterým se vydají nová SUV značky Škoda“.

Detaily o technice drží výrobce prozatím pod pokličkou, nicméně není tajemstvím, že vůz bude stejně jako Superb či Octavia postaven na modulární platformě MQB koncernu Volkswagen s napříč uloženými motory, a pokud jde o základní rozměry, nové SUV bude mít velmi blízko – prozatím nepředstavené – prodloužené sedmisedadlové variantě VW Tiguan určené pro severoamerické zákazníky.

Škoda prozradila, že VisionS bude mít na délku 4,7 metru, šířku 1,91 metru a výšku 1,68 metru. Abyste si o budoucím novém crossoveru udělali přesnější obrázek a dali si jej do kontextu se současným sourozencem z Wolfsburgu, vězte, že česká varianta SUV bude zhruba o 21 centimetrů delší, 7 centimetrů širší a necelé 4 centimetry vyšší než standardní (kratší) Volkswagen Tiguan.

Produkční model, jehož jméno má být Kodiaq (i když podle nejnovějších zpráv od našich informátorů nemusí být definitivní), dostane až sedmisedadlový interiér, ženevský koncept však bude mít kabinu uspořádanou poněkud jinak. Tři řady sedadel se v něm objeví, ta uprostřed však (zřejmě pro efekt anebo náznak možné příplatkové verze) bude mít místo pouze pro dva cestující.

Vnitřní struktura předních dělených světel i zadní hranaté svítilny zabíhající až do blatníků budou plné ostrých zlomů, což má být opět pocta českému křišťálu, a i když momentálně si nejsme jisti, jestli se v této podobě skutečně objeví také u sériového auta, třeba s hranatými lemy blatníků prý počítat můžeme.

 

Skoda VisioS oficial ilustration 01Skoda VisioS oficial ilustration 02Skoda VisioS oficial ilustration 03Skoda VisioS oficial ilustration 04Skoda VisioS oficial ilustration 05Skoda VisioS oficial ilustration 06Skoda VisioS oficial ilustration 07Skoda VisioS oficial ilustration 08Skoda VisioS oficial ilustration 09Skoda VisioS oficial ilustration 10


Váš názor