Logo Škoda News

Webový magazín okřídleného šípu

Škoda VisionS: Takhle vypadá předzvěst Kodiaqu

, Středa, 17. Únor 2016 v 12:39

title

První sedmimístná Škoda se blíží mílovými kroky. Automobilka před autosalonem v Ženevě vypustila do světa fotky studie VisionS, ze které se bude rodit nový Kodiaq.

Právě se díváte na nejnovější fotky konceptu, který se už za pár týdnů postaví na autosalonu v Ženevě. Jde o předzvěst chystaného SUV pro pět, nebo sedm lidí a s největší pravděpodobností ponese jméno Kodiaq.

I tentokrát se designéři inspirovali českým kubismem a tradičním křišťálem, což by mělo vysvětlovat ty ostře řezané světlomety rozdělené do čtyř segmentů. Přesně to by se totiž mělo v budoucnu stát poznávacím znamením většiny škodovek – dostane je nejen Kodiaq, ale také faceliftovaná Octavia a pravděpodobně také nový Yeti.

Studie má délku 4,7 metru, rozvor 2,79 m, šířku 1,91 m a výšku 1,68 metru. Nepochybujte o tom, že sériová verze se bude lišit jen minimálně. V útrobách se nachází modulární platforma MQB s motory umístěnými napříč, která poskytla dostatek prostoru pro tři řady sedadel.

Koncept dostal do vínku plug-in hybridním pohon, který se skládá ze zážehového motoru 1.4 TSI o výkonu 156 koní a točivém momentu 250 Nm, zároveň však spolupracuje s elektromotorem o trvalém výkonu 40 kW a maximálním točivém momentu 220 Nm. Ten je integrovaný do šestistupňové převodovky DSG, zároveň se však u zadní nápravy nachází další elektromotor, který disponuje výkonem 85 kW a točivým momentem 270 Nm. Suma sumárum dává výkon soustavy maximální výkon 225 koní a stačí k rozhýbání auta na stovku za 7,4 sekundy.

Díky akumulátorům o kapacitě 12,4 kWh, které by měly v čistě elektrickém režimu postačit k ujetí až 50 km, klesla kombinované spotřeba na snové hodnoty – auto by se mělo spokojit s pouhými 1,9 litry na sto kilometrů. V kombinaci se spalovacím motorem pak VisionS slibuje dojezd na jedno nabití a natankování až 1000 kilometrů. Sériová verze auta by se měla oficiálně představit na autosalonu v Paříži, ale jak už je u škodovky poslední dobou zvykem, dojde nejspíš k představení ještě o prázdninách.

Ve stínu nové studie bude na autosalonu v Ženevě zbytek mladoboleslavského portfolia – chybět nebude Superb Sportline, Octavia Combi RS 4×4, Fabia Monte Carlo a spousta dalších. Celkový počet aut se vyšplhá až na třináct kousků.

HyperFocal: 0HyperFocal: 0HyperFocal: 0Skoda Vision S Geneva 2016 Rear-ViewSkoda Vision S Geneva 2016 Front-View (1)visionS


Váš názor