Logo Škoda News

Webový magazín okřídleného šípu

Škoda vyrobila milion Octavií třetí generace

, Středa, 30. Březen 2016 v 19:18

oct

Nejoblíbenější model s okřídleným šípem ve znaku slaví. Na silnicích už totiž jezdí přes milion Octavií třetí generace.Teprve po třech letech od zahájení výroby slaví mladoboleslavská automobilka důležitý milník. Na silnice už totiž stihla vyslat přes milion Octavií třetí generace. Tím jubilejním kouskem se stal Scout v bílé barvě Moon. Právě Scout ukazuje ohromné množství derivátů, které automobilka z Octavie dokáže vyrobit.

Kromě rozhodování mezi dvěma karosářskými variantami vám zamotá hlavu rozhodování mezi sportovním provedením RS, klasickou čtyřkolkou a o něco robustnějším Scoutem. Spořílkům zase zabrnká na strunu úsporná verze Greenline, respektive verze na CNG, které v Boleslavi přezdívají G-TEC. A zapomenout samozřejmě nesmíme ani na vrcholné provedení Laurin & Klement.

Mohlo by vás zajímat, že drtivá většina Octavií sjíždí z výrobní linky v Mladé Boleslavi. Vedle toho se však Octavia vyrábí také v Číně, Rusku, Indii a Kazachstánu. Loňský rok automobilka stihla vyrobit 432 300 vozů, za první dva měsíce letošního roku to pak bylo 70 500 kousků.

I tak má ale třetí generace kam stoupat – všech tří generací se od roku 1996 vyrobilo 5 milionů. A přesně proto už za několik měsíců dorazí poměrně radikální facelift, který se dotkne zejména přední části – světlomety se rozdělí do čtyř samostatných reflektorů.Váš názor