Logo Škoda News

Webový magazín okřídleného šípu

Škoda zahájí sezónu mistrovství světa v rallye 2016 ve Švédsku

, Pondělí, 11. Leden 2016 v 2:18

????????????????

Posádky a stroje mladoboleslavského oddělení motorsportu vstoupí do letošní sezóny šampionátu WRC 2 až v jejím druhém podniku.

Soutěžní Škody Fabia R5 se letos na start lednové Rallye Monte Carlo nepostaví a vstoupí do mistrovství světa v rallye až ve Švédsku, kde se v polovině února koná druhý podnik série WRC 2.

Stejně jako v uplynulém roce mají s Fabiemi R5 o co nejlepší umístění bojovat tři tovární jezdci, jimiž jsou Pontus Tidemand, Jan Kopecký a Esapekka Lappi.

Nováčkem v týmu je zkušený kopilot Jonas Andersson, který má navigovat asijsko-pacifického šampióna Tidemanda, zatímco spolujezdcem Kopeckého bude i nadále Pavel Dresler a Lappimu bude noty číst Janne Ferm.

Tým Škoda Motorsport se letos zaměří především na účinkování v mistrovství světa v rallye v kategorii WRC 2. Jan Kopecký chce kromě toho zopakovat svůj triumf v Mezinárodním mistrovství České republiky (MMČR).

Michal Hrabánek, šéf oddělení motorsportu, před začátkem nové sezóny připomenul úspěchy Fabie R5 v loňské sezóně, která byla pro tento vůz premiérová. Škoda s novým závodním strojem získala již čtvrtý titul v asijsko-pacifickém mistrovství (APRC), čtyři vítězství na mistrovství světa v rallye WRC 2 a pět národních titulů.

V sezóně 2016 chce Škoda Motorsport se zeleno-bílými Fabiemi R5 překonat úspěchy dosažené v roce 2015.

 

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????


Váš názor