Logo Škoda News

Webový magazín okřídleného šípu

Vojtěch Štajf přesedá ze Subaru do Škody Fabia R5!

, Sobota, 2. Duben 2016 v 12:05

DSC_0058_4

Úřadující vícemistr Evropy v rally ERC-2, Vojtěch Štajf, se po letech opět vrací za volant domácí Škody. Od letošní sezóny bude hájit barvy týmu Racing 21 za volantem Škody Fabie R5.

Vojtu Štajfa asi není třeba sáhodlouze představovat. Kdybyste však přeci jen neměli tušení o koho jde, pak vězte, že jde o úřadujícího vícemistra Evropy v rally ERC-2, který má za sebou téměř 180 startů v automobilových rallye u nás i v zahraničí a účastnil se slavných závodů, jako je třeba Rallye Monte Carlo či La Carrera Panamericana.

Před Vojtou teď stojí velká výzva – po jedenácti letech za volantem Subaru přesedá do špičkového speciálu Škoda Fabia R5. Hájit bude barvy týmu Racing 21, který Vojtěch Štajf založil spolu s matematikem (a také miliardářem) Karlem Janečkem a tehdejším závodníkem Janem Klokočkou, dnes majitelem stejnojmenného Autosalonu Klokočka.

Programem týmu je v letošní sezóně seriál Mistrivství ČR v rallye, premiéru si Štajfova Fabie R5 odbude na 51. Rallye Šumava o posledním dubnovém víkendu. Za cíl si dala posádka Štajf – Rajnoha především úspěšné zvládnutí nové techniky a umístění v první pětce šampionátu. Tak držíme palce!Váš názor