Logo Škoda News

Webový magazín okřídleného šípu

Nová Škoda Yeti (2017) nafocena při testování, bude to zmenšený crossover Kodiaq

, Středa, 23. Březen 2016 v 19:32

title

Druhá generace modelu Yeti má dorazit ke konci příštího roku, už teď ale můžete potkat zkušební prototypy tohoto vozu schované pod upravenou karoserií současného modelu.

Nabídka crossoverů s logem mladoboleslavské značky se v následujících letech výrazně rozroste. V portfoliu Škody přibude už na podzim letošního roku sedmisedadlový Kodiaq a zároveň je v plánu také menší SUV velikosti Fabie. Souběžně s tím automobilka nezapomíná ani na to, že Yeti bude v blízké době potřebovat mezigenerační obměnu.

Práce jsou v plném proudu. Šušká se, že design bude hodně podobný většímu Kodiaqu, což by mělo zahrnovat i čtveřici předních světlometů. Pravděpodobně také ubude chromovaných doplňků a v neposlední řadě bude chystaný Yeti o poznání větší než je ten současný. Novinka použije platformu nového standardního (krátkého) Volkswagenu Tiguan, který staví na modulární platformě MQB.

Jeden z vývojových prototypů se nám podařilo zachytit na pražské Jižní spojce zamaskovaný pod kabátkem současné generace Yetiho. Všimněte si ale širšího rozchodu kol a prodlouženého rozvoru – ten prozrazují hlavně svařované zadní dveře.

Pokud by vás zajímalo, proč automobilka testuje v místech, kde se prototyp velmi snadno dostane do hledáčků mobilních telefonů, měli bychom jedno možné vysvětlení. V masce chladiče se nacházel matný kus plastu, který by mohl napovídat adaptivní tempomat. Testování prototypu se tedy dost možná ubíralo právě tímhle směrem, který bez hustého okolního provozu vyzkoušíte jen stěží. A právě k tomu poslouží ranní Praha naprosto ideálním způsobem.

DSC_0041DSC_0042DSC_0043


Váš názor